کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی چیست؟

هرگونه کسب در آمد از اینترنت را کسب و کار اینترنتی گویند. این کسب وکارها می توانند شامل خرید وفروش محصول و ارائه خدمات به صوت آنلاین و در بستر اینترنت باشند. کسب و کار های اینترنتی در قالب های مختلفی نمایان می شوند که چند نمونه از آن ها عبارتند از:

  • وب سایت ها
  • فروشگاه های آنلاین
  • وبلاگ ها
  • شبکه های اجتماعی

 

کسب و کار اینترنتی-2
 

برای این که شما بتوانید یک کسب وکار اینترنتی ایجاد کنید به دو عامل نیاز دارید که عبارتند از: داشتن ایده خلاقانه و همچنین داشتن کالایی منحصر به فرد. حال برای این که به تصمیم درستی برای ایجاد یک کسب و کار اینترنتی برسیم باید مزایا و معایب آن را به خوبی بشناسیم.

 

 

مزایای کسب و کار اینترنتی:

 

کاهش هزینه های اولیه (سرمایه اولیه)

برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی شما به سرمایه ی اولیه کم تری نسبت به راه اندازی یک کسب و کار سنتی نیاز دارید زیرا هزینه هایی همچون اجاره مغازه و تجهیزات اولیه دیگر وجود ندارید.

 

دسترسی در تمام نقاط جهان به صورت 24 ساعته

ساعات کاری در کسب و کارهای سنتی محدود است و این سبب کاهش در آمد می شود ولی درکسب و کار اینترنتی شما می توانید به صورت 24 ساعته کسب درآمد کنید. جالب است بدانید که بیشترین آمار خرید در کسب و کار های اینترنتی در ایران بین ساعات 10 شب تا 1 بامداد است.

 

کسب و کار اینترنتی-1
 

فرآیند های خودکار

این ویژگی در کسب و کارهای اینترنتی سبب می شود تا کار های تکراری که زمان بسیاری را به خود اختصاص می دهد به صورت خودکار انجام شوند مانند صدور فاکتور فروش، راهنمایی مشتریان و …

 

انعطاف پذیری بالا

در کسب و کار اینترنتی شما به راحتی می توانید ظاهر سایت خود را تغییر دهید ، بازاریابی ها را بهبود بخشید ،تکنولوژی های استفاده شده  خود را تغییر دهید بدون این که در کسب و کارتان خللی وارد گردد.